24.11.2015

O nás

Jsme rodinná farma nacházející se ve vesnici Ostrov, nedaleko Lanškrouna, v krásné přírodě Orlického podhůří, kde se počet koní téměř rovná počtu obyvatel. Dá se říci, že na začátku zde nebylo nic než pár polorozpadlých stavení, ale nyní zde vzniklo kouzelné místo, kde najdou své místo jak zvířata, tak lidé. Lenka i Jirka mají v tomto oboru mnohaleté zkušenosti. Navíc Lenka, jako dcera zakladatele rodea v ČR, má za sebou výraznou jezdeckou kariéru. V nynější době se věnujeme především chovu koní plemene Quarter horse, najdete zde koně sportovní, turistické a koně soukromých majitelů. Také se věnujeme závodění a přípravě jezdců a koní do all aroundových disciplín jako je Horsemanship, Showmanship, Pleasure a Trail.

Samozřejmě na farmě nemáme jenom koně, statek je zaplněn drobným zvířectvem. Nově se okrajově věnujeme chovu a líhnutí Pižmových a Rovenských kachen, dále Českých hus a také snáškových a Brahmanských slepic. Zvláště výraznou roli hraje na farmě bezmála padesátičlenné stádo dobytka. Hlavně nemůžu vynechat hlídače naší farmy, německé ovčáky, Bagetku a Denyho.

Pro práci s koňmi zde můžete využít prostornou a nově osvětlenou jízdárnu, nebo kruhovku. Také si můžete vyjet na vyjížďku do krásné okolní přírody.

Naši ekologickou farmu neobklopují jenom pastviny s koňmi a dobytkem, ale také více než 70 hektarů polí a luk, na kterých hospodaříme a zajišťujeme čerstvé krmivo (jadrné i objemné) a podestýlku pro zvířata na farmě v režimu EKO vlastními silami.

Dále na naší farmě pořádáme různé akce, jako jsou kliniky s westernovými trenéry, nebo countrybály, o kterých vás dopředu budeme informovat pomocí webových stránek. K tomu nám slouží saloon, který je k dispozici po celý rok, a všichni zde rádi posedíme.