1.5.2019

Závody u nás

Srdečně Vás zveme na westernové hobby závody, které jsou určeny pro všechny zájemce o westernové disciplíny. Nemusíte být registrovaní pod žádnou asociací a mít zaplacené příspěvky. Pokud máte chuť si vyzkoušet westernové disciplíny a zároveň se pobavit, je tahle akce určená přímo pro Vás.

Vaše výkony ohodnotí Veronika Cejpová.

Uzávěrka přihlášek 9.7.2019

Upozorňujeme na povinnost používat jezdeckou přilbu pro děti do věku 18 let!!

 

Úlohy:

 

Stručný popis disciplín

 

SHOWMANSHIP AT HALTER

Aneb předvedení koně na ohlávce. Startovní dvojice musí absolvovat předem zadanou úlohu, která se skládá z chůze v kroku a klusu, zastavení, couvání, obratů okolo zádi a inspekce. Je žádoucí padnoucí a čistá ohlávka, stejně tak oděv předvádějícího. Vedle kvality provedení zadaných cviků, ve správném pořadí se hodnotí i způsob předvení koně vodičem.

 

IN HAND TRAIL

V této třídě je kůň veden na ohlávce vodičem. Každá dvojice soutěží samostatně. Posuzuje se schopnost překonat překážky. Trasa je připravena předem a tak, že jí dvojice absolvuje v kroku a klusu. Mezi překážky patří například projetí branky, obrat ve čtverci, couvání, slalom, chůze přes kavalety a přes mostek. Vhodné i pro mladé koně.

 

TRAIL

Posuzuje se práce jezdce s koněm na překážkách. Trasa je určena předem tak, aby kůň musel předvést všechny chody. Každá dvojice soutěží samostatně. Je třeba dodržet zadanou trasu, cviky by měly být provedeny plynule, bez posouvání, nebo oťukávání kavalet a ostatních překážek.

 

WESTERN PLEASURE

Jezdecké dvojice soutěží najednou. Podle pokynů rozhodčího dvojice předvádí po obvodu kolbiště všechny tři chody koně na závěr dvojice mohou dvojice dostat pokyn seřadit se na středu a být požádány o couvání jak na obvodu, tak v řadě ve středu arény dle uvážení rozhodčího.

 

WESTERN HORSEMANSHIP

Jezdecká dvojice předvádí zadanou úlohu mezi kužely, podle předem zadaného plánku. Jezdecká dvojice soutěží samostatně. Ostatní dvojice mohou být seřazené v řadě na kraji arény, nebo čekat mimo arénu, dle rozhodnutí rozhodčího. V případě dosažení stejného bodového hodnocení mohou být dvojice požádány o absolvování druhé části, ve které jezdci soutěží najednou po obvodu arény dle pokynů rozhodčího. Úloha může obsahovat například tyto cviky: krok, klus, cval, kruhy na levou i pravou stranu, zastavení, couvání, obraty kolem předních nohou, obraty kolem zadních nohou, překroky.

 

BARREL RACE

Rychlostí disciplína. Jezdecká dvojice soutěží samostatně. Úkolem je projet co nejrychleji předepsanou dráhu v tomto případě vymezenou třemi barely tvořícími trojúhelník, kolem každého barelu musí uzavřít plnou smyčku. Dvojice se účastní dvou kol, používá se nejrychlejší čas každé dvojice. Za převržení sudu je trest 5 vteřin.Ve třídách mládež je povinná helma.

 

JÍZDA ZRUČNOSTI

Předem určená trasa pro odvážné koně i jezdce. Dvojice musí splnit několik specifických úkolů správně a v co nejrychlejším čase. Každá dvojice soutěží samostatně. Vítězí jezdec, který splní všechny zadané úkoly v nejrychlejším čase, za nesplnění úkolu se jako sankce přičítají trestné vteřiny k času. Ve třídě mládež je povinná helma.